Gündem

Türkeli’de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu – Asayiş

21 Mayıs 2022 – 12:53 – Güncelleme: 21 Mayıs 2022 – 13:49

İlçeye bağlı Hamamlı Köyü Çayırlar Mahallesi, eski Yeşiloba grup yolu üzerinde Madan Gönü yol ayrımı yakınında meydana gelen heyelan nedeniyle eski grup yolunun bir bölümü göçtü. 1 samanlık yıkılırken, Muhammet Özcan ve Haşim Özcan’a ait evlerde hasar oluştu. Heyelanda, Türkeli ilçe şebekesini besleyen ana isale hattında ise kopmalar yaşandı. Kopma nedeniyle ilçenin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşandı. Türkeli Belediyesi, isale hattında yaşanan sorunun çözümü için harekete geçerek, gün içerisinde suyun tekrar verileceğini duyurdu.

Heyalanın ardından İlçe Özel İdaresi Müdürü Cengiz Özcan ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan olay yerine gelerek incelemede bulundular.

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan yaptığı açıklamada, “Türkeli ana şebekemizden isale hattımızda Hamamlı Köyü Çayırlar Mahallesinde bir patlak meydana geldi. Aynı zamanda Çayırlar Mahallemizde iki adet kullanılmayan ağaç evde de hasar oluştu. Ekip arkadaşlarımız gerekli çalışmalara başladılar. Şuanda beraber olay mahallindeyiz. Şuan ilçemizde ana hattımızda meydana gelen arızadan dolayı su veremiyoruz. Ama hızlı şekilde çalışıp ilçemizin öncelikli su ihtiyacını karşılamak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Heyelandan dolayı yolda da hasar meydana geldi. Az önce İlçe Özel İdaresi Müdürü sayın Cengiz Özcan ile birlikteydik. Kendileri de Özel İdaresi bünyesinde burada kısa süre içinde çalışma başlatacaklar. Yolumuzu da inşallah açık hale getireceğiz. Vatandaşlarımıza ait evlerde meydana gelen zararların karşılanması adına da mühendis arkadaşlarımız incelemelerini sürdürüyorlar.” diye konuştu.

Bu haber 1 defa okunmuştur.

(function (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s);
js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.4&appId=1274391535904558”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Mehmet Küllü

https://www.kamuturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu