Gündem

Güzelkent Ada Tekstil’in açılışı gerçekleşti – Gündem

21 Haziran 2022 – 11:36 – Güncelleme: 21 Haziran 2022 – 11:43

İlçeye bağlı Güzelkent köyünde, eski cam fabrikasının bulunduğu binada kurulan Ada Tekstil firmasının açılışına, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Turan Yıldırım, İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Karahan, Güzelkent Köyü Muhtarı Hayri Gürleyen, Keş Köyü Muhtarı Cetdin Aydın ve davetliler katıldı.

İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, yeni tekstil firmasının ilçeye hayırlı olması dilekleriyle açılış kurdelesini kesti.

“120 kişilik istihdam hedefliyoruz”

İşletme ortaklarından iş insanı Seydi Kaya, “İstanbul’da tekstil işi ile uğraşıyoruz. Merter ve Güngören’de 2 adet mağazamız var. Bu mağazalarda kendi üretimimiz olan mamulleri mağazaya sunarak, Asya’dan, Avrupa’dan, Ortadoğu’dan ve iç piyasadan gelen müşterilerimize satıyoruz. Kendi markamız, kendi tasarımımız ve kendi üretimimizi yapıyoruz. İş kapasitemizi geliştirmek istememiz sebebiyle Anadolu’daki bir şehirde fabrika açmaya karar verdik ve nasip Türkeli’yeymiş.  Burada 17 yıllık dostumuz Erkan bey ile bir üretim tesisi kurduk. 100-120 kişi bandında bir istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Türkeli’de kurduğumuz fabrikaya kumaş olarak gelip, mamul halinde kesilip, dikilip, paketlenip satışa hazır hale gelmesini sağlayacağız. Burada hep birlikte güzel bir tesisle güzel bir ortamla kaliteli mamuller üretip, ihraç etmek için buradayız.

Şuanda 40 kişilik bir ekibimiz var. Bunu Ocak ayına kadar 120’ye çıkarmak, daha çok istihdam ve daha çok üretim yapmak istiyoruz. Biz bayan dış giyim yapıyoruz. Bayan dış giyime dair herşeyi üretebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 5 defa okunmuştur.

(function (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s);
js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.4&appId=1274391535904558”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Mehmet Küllü

https://www.kamuturkiye.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu